Czym się wyróżniają soczewki TRIVEX.

Czym się wyróżniają soczewki TRIVEX.
W nawiązaniu do ostatniego artykułu mówiącego o uszkodzeniach okularów na plaży postanowiłem napisać o wyjątkowych soczewkach okularowych wykonanych z materiału Trivex.

Trivex to niezwykle wytrzymały materiał opracowany przez laboratorium PPG Industries początkowo na potrzeby wojska. Później został doceniony przez przemysł optyczny i jest wykorzystywany do produkcji niezwykle wytrzymałych soczewek okularowych. Możecie Państwo zapytać czy mnie to obchodzi? Być może tak!

Jeśli państwa dzieci noszą okulary to z pewnością zależy państwu aby były one bezpieczne. To znaczy aby, bez względu na to co dzieje się z okularami dziecka soczewki nie pękły i nie zraniły oka ani twarzy Waszej pociechy. Soczewki TRIVEX to gwarantują – wytrzymują uderzenie kuli stalowej z wysokości 125cm i nie pękają, nie odkruszają się, nie tworzą odłamków o ostrych niebezpiecznych krawędziach. Jeśli do tego dobierzemy oprawki z równie wytrzymałego plastiku możemy być spokojni, że dziecko prędzej je zgubi niż zniszczy. To jest rozwiązanie kompleksowe zapewniające bezpieczeństwo dziecku i spokój rodzicom.

Czy te soczewki mogą zainteresować tylko rodziców? Otusz nie! Jeśli wpadły Wam w oko oprawki typu patentowego to znaczy bardzo minimalistyczne, bezramkowe gdzie soczewki nie są umieszczone w ramce, do której są przymocowane zauszniki i nanośniki to pomyślcie o TRIVEXACH. Soczewki w takich oprawach wymagają wiercenia aby zamocować zauszniki i nanośniki bezpośrednio do soczewek i w takich zastosowaniach TRIVEX sprawdza się doskonale. Ze względu na swoje właściwości TRIVEX pozwala na wiercenie, nie pęka i nie kruszy się przez co okulary są trwałe nie wymagają specjalnie delikatnego traktowania.

Kogo jeszcze powinny zainteresować TRIVEX’Y – ludzi pracujących w trudnych warunkach lub prowadzących bardzo aktywny tryb życia. Materiał ten, oprócz niebywałej wytrzymałości mechanicznej charakteryzuje się też bardzo dużą odpornością chemiczną na różnego rodzaju substancje typu tłuszcze, kwasy i zasady. Tak więc jeśli jesteś sportowcem, pracujesz w agresywnych chemicznie środowisku pomyśl i okularach, które sprostają wszelkim wymaganiom jakie niesie Twój tryb życia i pracy.