po40tce

Dlaczego okulary warto nosić, zwłaszcza jesienią.

Dlaczego okulary warto nosić, zwłaszcza jesienią.

Jesteśmy już po wakacyjnych szaleństwach, wracamy do pracy na uczelnie, do szkół. Warto poświęcić nieco uwagi naszym oczom. Czeka je trudny okres z małą ilości naturalnego światła za to z godzinami spędzonymi przed ekranem czy wyświetlaczem w zamkniętym ogrzewanym pomieszczeniu. Albo mroźny wiatr i opady. Dlaczego okulary warto nosić. Pod wieloma względami są wygodniejsze w użytkowaniu.

Dla oczu i dobrego wzroku
Po pierwsze okulary poprawiają poziom i jakość widzenia. Zalecane są przede wszystkim do korekcji wad wzroku takich jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm czy prezbiopię (starowzroczność). Szkła korekcyjne nie powodują niwelacji takich wad, mimo to odpowiednio dobrane przez optyka, są w stanie zwolnić lub nawet zatrzymać proces rozwoju wady wzroku. Ceny szkieł do okularów są różne, bowiem jeśli posiadamy wystawioną receptę, często jest ona ze zniżką refundowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Do tego dochodzi cena oprawek, która jest nieco bardziej zróżnicowana. Tutaj istotną rolę odgrywa marka i producent. Tak jak w większości innych artykułów tanie oprawki do szkieł są zwykle gorszej jakości od tych znanych i renomowanych producentów. Istotne jest by oprawa okularowa pasowała pod względem wizualnym oraz wygody użytkowania. Makowe oprawy można kupić w dobrej cenie w naszych Salonach Optycznych w Krakowie i Tarnowie.

Okulary chronią oczy
Okulary warto nosić nie tylko ze względów typowo leczniczych. Ich istotnym plusem jest ponadto ochrona oczu przed urazami mechanicznymi. Okularnicy nie muszą martwić, że coś wpadnie do oka lub podrażni z powodu kurzu czy innych substancji lotnych. Odpowiednie szkła mogą chronić także przed urazami innego typu, np gogle.
Wśród tego rodzaju okularów szczególną grupę stanowią fotochromatyczne lub spolaryzowane okulary dla kierowców. Cena ich zaczyna się od średnio 100 zł. Są niezwykle przydatne podczas jazdy, bowiem odpowiednio tonizują obraz lub niwelują odblaski od gładkich powierzchni dla lepszej widoczności drogi. Chętnie i coraz częściej klienci zaopatrują się w specjalne okulary do komputera i urządzeń elektronicznych, przy których wykorzystujemy nasz wzrok. Soczewki mają specjalną powłokę BLUE filtrującą szkodliwe promieniowanie światła niebieskiego emitowane przez wyświetlacze. To promieniowanie niszczy i upośledza wzrok.

wzrok dzieci

Względy wizualne
Jak wszyscy wiemy, w okularach wygląda się poważniej i z pewnością inteligentniej (wiele osób nawet bez wady wzroku zakłada tzw. zerówki). Duży udział w tym względzie mają oprawki okularowe. Ceny, jak wcześniej wspomniano, wahają się od średnio 150 do nawet 1000 zł. W zależności od naszych zasobów finansowych warto pokusić się o oprawki Ray Ban. Ta ponadprzeciętna, znana na całym świecie marka proponuje jakość połączoną z najnowszymi trendami. Kobiety chętnie wybierają tzw. kocie oczy, które oprócz inteligentnego wyglądu, nadają ciekawy kobiecy wizerunek. Mężczyźni również mają spory wybór. Bardzo modne są oprawki o różnych fakturach materiałowych jak również minimalistyczne „druciane”.

Wybierz okulary
Okulary wracają do łask. W gruncie rzeczy zawsze były i będą w modzie. Posiadają wiele zalet, a to z pewnością dzięki nowoczesnym materiałom oraz technologiom stosowanym w szkłach. Lekkie, modne, stylowe okulary dostępne są w naszych Salonach Optycznych w Tarnowie i Krakowie.
Mamy szeroki wybór oprawek okularowych dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Badamy na miejscu. Szlifujemy i montujemy soczewki. Polecamy również okular przeciwsłoneczne w posezonowych wyprzedażach.

ZAPRASZAMY