Okulary dla dzieci

Kupno okularów dla dzieci.

Kupno okularów dla dzieci.

W nawiązaniu do artykułu z zeszłego tygodnia dzisiaj kilka uwag na temat wyboru okularów dziecięcych. Przy zakupie okularów dla dzieci, szczególnie ważne jest, aby wybrać takie okulary, które idealnie pasują do ich kształtów głowy i wzbudzają u nich zaufanie. Ponieważ, mózgi dzieci są w ciągłej fazie rozwoju, to równie ważne jest, aby upewnić się, że okulary, które dostaną są odpowiednio zoptymalizowane pod kątem konkretnych problemów wzroku Twojego dziecka. Przerwa w szkole, sporty i inna aktywność twojego dziecka wszystko to powoduję, że okulary muszą być niezwykle trwałe i bezpieczne. Specjalnie wyprofilowane zauszniki muszą utrzymywać okularki na głowie dziecka znacznie pewniej niż w przypadku dorosłych.

Kupując okulary dla swojego dziecka pamiętaj:

Idealne soczewki dla dzieci powinny być wykonane z poliwęglanu lub trivex’u. Materiały te są mniej podatne na uszkodzenia w razie upadkiem. Są także bezpieczniejsze, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko rozbicia soczewek. Są one lekkie i dlatego idealne dla wysokich korekcji. Generalnie im większa wada wzroku tym, grubsza soczewka. Wybór mniejszych ramek zwykle zmniejsza wielkość soczewek, dzięki czemu stają się bardziej poręczne i redukują wagę okularów. Soczewki poliwęglanowe i materiał trivex, jednocześnie chroni oko przed potencjalnym szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV).

Zadecyduj między plastikowymi i metalowymi ramkami

Kupując okulary zwróć szczególną uwagę na ramki okularów. Ramki z tworzywa są trwałe, mniej kosztowne i lekkie, są one często uważane za bardziej odpowiednie dla dzieci. Jednak producenci okularów produkują coraz więcej metalowych ramek, które są bardziej przystępne i wytrzymałe. Istnieją oczywiście inne materiały z których są produkowane ramki. Jednymi z bardziej odpowiednich konstrukcji są ramki, które posiadają elastyczne zauszniki. Takie zauszniki po wygięciu powracają do pierwotnego kształtu. Są one szczególnie dobre dla dzieci.

Jeśli twoje dziecko jest uczulone na jakiekolwiek materiał z którego są wykonywane okulary, zakup takie, które są hipoalergiczne. Jest to bardzo ważne gdyż alergie mogą powodować bardzo przykre dolegliwości z ranami na głowie włącznie.

Zwróć uwagę na ogólny wyglądOkulary słoneczne dla dzieci

Biorąc pod uwagę modę, szczególnie ważne przy wyborze okularów dla dzieci jest rozmiar i wygląd. Niezależnie od tego czy będą nosić okulary przez cały czas lub tylko do niektórych czynności, wiele dzieci pragnie by wygląd okularów był taki jaki im się podoba. Bierz pod uwagę wszystkie wskazówki twoich dzieci. Działasz i ich i swoim interesie. Komu posłużą okulary, których dziecko nie będzie chciało nosić!