Avia

Najpopularniesze okulary na świecie.

Najpopularniejsze oprawki na świecie

Niezależnie od branży istnieją takie marki, które zna dosłownie każdy – nawet osoba, która totalnie nie interesuje się tematem. Nie inaczej jest w przypadku okularów. Kultowe okulary Ray Ban to prawdziwy must have wśród osób, które znają się na oprawkach do okularów i wiedzą, czego można się spodziewać po tej włoskiej marce.

Najpopularniejsze oprawki na świecie

Nie tylko na lato

Chociaż marka Ray Ban to nie tylko okulary przeciwsłoneczne, jest to główne skojarzenie, jakie przychodzi do głowy laikowi. Wszyscy doskonale znamy klasyczne awiatory o zielonych soczewkach. Pierwszy taki model trafił do publicznej sprzedaży w 1936 roku i z miejsca podbił serca wszystkich fanów nietypowych okularów. I mimo że nazwa Ray Ban ma oznaczać przede wszystkim to, że okulary doskonale blokują światło, w sklepach można znaleźć również oprawy korekcyjne wyprodukowane przez tę firmę a nawiązujące swym kształtem do znanych modeli.

Przez Hollywood do salonów optycznych

Niezwykle klasyczny, słynny model okularów Ray Ban został wypuszczony w 1952 roku i nazywał się Wayfarer. Ze względu na fakt, że ludzie powoli zaczęli sobie uświadamiać, że okulary to nie tylko niezbędnik dla osób z wadą wzroku, ale również ciekawy dodatek do stylizacji, wiele osób zaczęło interesować się tym modelem. Tym bardziej, że ten akurat model został wykorzystywany w wielu filmach, m.in. ”Śniadanie u Tiffanego” z fenomenalną Audrey Hepburn, ”Blues Brothers” czy ”Top Gun”.

Najpopularniejsze oprawki na świecie

Gdzie mogę kupić okulary Ray Ban tanio?

Mimo że Ray Ban to naprawdę kultowa marka, która wzbudza zainteresowanie wśród wielu osób, istnieje możliwość zaoszczędzenia na oprawkach. W jaki sposób? Odpowiedź jest całkiem prosta. Okulary RayBan z powodzeniem można kupować w sprawdzonych salonach optycznych. Warto pamiętać jednak o tym, żeby nie kupować byle gdzie. Ważne jest to, aby sklep z okularami był naprawdę sprawdzony i godny zaufania, na przykład Salon Optyczny DP Optyk. Tutaj z pewnością oprawki, które wybierzemy, będą oryginalne. Tej pewności niestety nie mamy kupując na niepewnych aukcjach.

Oryginał czy podróbka – jak rozpoznać?

Istnieje co najmniej kilka sposobów na to, aby przekonać się czy zakupione przez nas oprawki Ray Ban są w stu procentach oryginalne. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że jest to możliwe. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na tekturowe pudełko – jeżeli jest ono pogniecione czy uszkodzone, może to być pierwszy sygnał, że coś jest nie w porządku. Kolejnym sygnałem jest naklejka z kodem, która dodatkowo zawiera informacje o produkcji Ray Banów. Każdy oryginalny model został wyposażony w taką naklejkę, która ponadto charakteryzuje się delikatnym nacięciem pozwalającym na odklejenie poszczególnych części.

Najpopularniejsze oprawki na świecie

Ale to nie wszystko, co można sprawdzić, jeżeli chodzi o oprawki RayBan. Każdy model okularów został dodatkowo uzupełniony o futerał, który zawsze musi być chropowaty. Trzeba wiedzieć o tym, że futerały prawie zawsze są chropowate i występują jedynie w trzech kolorach – czarnym, brązowym oraz czerwonym. Tylko tutaj mowa o wyjątku, czerwony futerał jest gładki. Istotny jest także wytłoczony napis Ray Ban na zatrzasku, który jest obowiązkowy na oryginale. Ciekawostką może być też fakt, że ściereczka dołączona do okularów jest zawsze szara i poskładana w trójkąt, nigdy w kwadrat. Chcąc mieć pewność, że kupujemy oryginały, warto sprawdzić ofertę salinu DP Optyk.