Okulary Solano

Okulary Solano

Solano – polska marka – zaczyna być coraz szerzej znana wśród sportowców. Wytwarzane przez Solano okulary to nie tylko modele sportowe ale również przeznaczone do codziennego użytku modele dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Wersje dla kolarzy produkuje się z aluminium lub plastiku a ceny wahają się od 160 do 380zł.

Prawie wszystkie modele mają wymienne zauszniki co stwarza możliwość łatwej i taniej naprawy w razie uszkodzenia. Oprawy są wytrzymałe i lekkie. Noski i wstawki w zausznikach są z silikonu – stabilizuje to okulary i poprawia komfort noszenia. Warto wspomnieć o specjalnie zaprojektowanym systemie opływu powietrza -Air Flow-, który zapobiega parowaniu soczewek w czasie wysiłku gdy nasza twarz jest spocona. Soczewki we wszystkich modelach Solano gwarantują pełną ochronę przed promieniami UV.

Model Solano SP 60002

Bardzo ciekawe rozwiązanie oferuje model SP 60002. Do lekkiej ale wytrzymałej konstrukcji z grilamidu zamocowano wewnętrzną ramkę na szkła korekcyjne. To idealne rozwiązanie dla osób aktywnych sportowo, które muszą nosić okulary korekcyjne.

Model Solano SP 60009

Posiadają soczewki fotochromatyczne (w wersji E). Poprawiają kontrast widzenia i redukują odblaski świetlne co przyczynia się do lepszej ochrony naszych oczu. Dodatkowa powłoka antifog chroni przed zaparowaniem soczewek. Również w tym modelu istnieje możliwość zamocowania soczewek korekcyjnych. Ponieważ to najwyższy model możemy wybierać aż cztery zestawienia kolorystyczne: czarno-srebrne, karbonowe, biało-niebieskie i karbonowe fotochrom.

Solano Sport – najnowsza kolekcja.

Okulary przeciwsłoneczne chronią nasz wzrok przed ostrym światłem, promieniami UV i odblaskami ograniczając ich dopływ do oczu. Dlatego ich dobór jest bardzo ważny. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę:

  1. Dobór koloru szkieł. Może to być zaskoczenie, że kolor soczewek jest ważny ale badania wskazują, iż najbardziej bezpieczne są soczewki w kolorach szarym (nie zmienia odcieni kolorów), brązowym i zielonym.

  2. Kategoria filtra UV, powinien być UV400 dla pełnej ochrony oczu przed tym szkodliwym promieniowaniem. Ten filtr jest bardzo waży dlatego powinien być rzeczywiście a nie tylko naklejka dezinformacyjna.

  3. Stopień przyciemnienia. Jako najbardziej uniwersalny jest polecany stopień 3, pozwala prowadzić samochód.

  4. Polaryzacja (polecana kierowcom). Filtr polaryzacyjny redukuje odblaski od gładkich błyszczących powierzchni, zwłaszcza szklanych czy lakierowanych a także mokrej nawierzchni.

  5. Trzeba również zwrócić uwagę na znaczek CE – dopuszczenie do obrotu na terenie Unii. Europejskiej

Promieniowanie słoneczne.

Sprawa nie jest łatwa bo z jednej strony słońce ma dobroczynne działanie a z drugiej zaś potrafi niszczyć. Wszyscy już zdążyliśmy się przyzwyczaić do kosmetyków z filtrem chroniących naszą skórę. Natomiast nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że promieniowanie słoneczne i UV niszczy nasze oczy. Dlatego stosowanie okularów z blokadą przed tym promieniowaniem jest równie niezbędne jak krem z filtrem UV. Okulary słoneczne bez filtra UV jeszcze pogarszają sprawę powodując, że przez rozszerzone źrenice dostaje się więcej szkodliwego promieniowania.

Oczy potrzebują ochrony nie tylko w lecie ale również o każdej porze roku gdy światło jest zbyt jaskrawe. Dodatkowe zagrożenie występuje w zimie gdy w mroźne słoneczne dni odbija się od śniegu i jest dosłownie wszędzie. Obecnie na rynku jest oferowany ogromny wybór okularów przeciwsłonecznych i każdy znajdzie odpowiednie dla siebie. Dlatego nie kupujmy okularów u przygodnych sprzedawców na bazarku czy straganie tylko w wyspecjalizowanych punktach. Przecież leki kupujemy tylko w aptekach, nieprawda???

Szczególnie polecamy okulary marki Solano – to dobra polska marka. Mają w ofercie modne sportowe modele charakteryzujące się wysoką funkcjonalnością i zapewniające doskonałą ochronę dla oczu (filtry UVA, UVB, UVC). Soczewki mają zalecane kolory (szary, brązowy, zielony) a dodatkowe powłoki utwardzają powierzchnię aby była odporna na zarysowanie i zmatowieni a także zabezpieczona przed parowaniem i odporna na zabrudzenia. W niektórych modelach zastosowano szkła polaryzacyjne, wyostrzają kontury i barwy chroniąc oczy przed odblaskami od gładkich powierzchni. Oprawy wykonano z „kosmicznych” materiałów, są lekkie i odporne a przy tym antyalergiczne, silikonowe wykończenia dają wyjątkowy komfort użytkowania.

Okulary Solano Sport są używane przez kierowców, lotników, wędkarzy, żeglarzy, windsurferów, kolarzy, narciarzy, snowboardzistów, biegaczy, himalaistów i wszystkich, którym zależy na ochronie wzroku w czasie czynności zawodowych lub aktywności sportowo-rekreacyjnych.