Salon Optyczny Kraków

Optyk Kraków

Gdzie kupować okulary korekcyjne – wybierz optyka z Krakowa lub Tarnowa

Dzisiaj chciałbym zwrócić uwagę na bardzo ważny aspekt dotyczący okularów. Chodzi o ich zakup i dobór. Niestety istnieje duża grupa osób, która działa impulsowo nie zastanawiając się zbytnio nad tym problemem. Sprawa jest poważna ponieważ możemy sobie bardzo zaszkodzić i to nieodwracalnie. Zwróćmy uwagę, że okulary mamy na nosie kilkanaście godzin codziennie (nasz wzrok potrzebuje wsparcia). Jeszcze poważniej sprawa wygląda w przypadku dzieci. Aby naprawdę wspierać wzrok i pomagać naszym oczom okulary muszą spełniać kilka warunków. Tylko zakupy w salonie optycznym spełnią te wysokie wymagania. Rozpatrzmy to oddzielnie dla okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

etui
Okulary korekcyjne. Czy wiesz jaki masz rozstaw źrenic i jaką masz wadę wzroku w prawym a jaką w lewym oku? Jeśli nie wiesz – nie ma problemu – zostanie to zmierzone w salonie optycznym a następnie soczewki korekcyjne zostaną tak dobrane i doszlifowane do wybranej przez Ciebie ramki aby wszystkie parametry się zgadzały. Oczywiście możesz liczyć na fachową pomoc, przymiarkę i szeroki wybór oprawek renomowanych producentów z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Możliwe też jest zrealizowanie dodatkowej usługi (np. nałożenia jakieś warstwy cz barwienie soczewek. A teraz najważniejsze – okulary zostaną wykonane i dopasowane indywidualnie do Ciebie lub Twojego dziecka. Żadne gotowe okulary (nawet kupowane w aptece) nie spełniają powyższego warunku. Nie istniej coś takiego jak uniwersalne okulary do czytania. Moc szkieł to za mało.

Gdzie kupować okulary przeciwsłoneczne

Zapewne chciałbyś mieć pewność, że Twoje okulary przeciwsłoneczne całkowicie chronią Twoje oczy przed promieniami UV i nie zniekształcają obrazu. Kup je w sklepie optycznym Kraków a nie na bazarku czy ulicznym stoisku. Dodatkowo będziesz mieć dostęp do najnowszych kolekcji okularów renomowanych producentów. Owszem takie okulary są droższe ale są świetnie zaprojektowane i wykonane ze znakomitych materiałów. Nie zawiodą po dwóch tygodniach używania a w razie awarii będzie je można naprawić. Połamane, tanie okulary, z których schodzi farba przyniosą Ci wstyd – wyrzuć je jak najszybciej i nie kupuj więcej bo nie możesz na nie liczyć.

Dobór okularów przeciwsłonecznych

Gdzie kupować soczewki korekcyjne

Soczewka korekcyjna jakby nie było to ciało obce, które trafia do naszego oka. Z tego względu musi spełniać najwyższe standardy sterylności i jakości. Takie wymagania spełnia tylko sklep optyczny. Pracujący tam personel to wysoko kwalifikowani i dyplomowani specjaliści. Dokładnie wiedzą jak należy przechowywać soczewki i jak się z nimi obchodzić. Sklep optyczny jest też do tego odpowiednio przygotowany. Potrafią doradzić w doborze, nauczyć zakładania i pielęgnacji soczewek. Masz też pewność, że kupowane soczewki pochodzą z legalnej dystrybucji, zostały sprawdzone i dopuszczone do sprzedaży. Zanim coś włożysz do oka pozwól sobie na chwilę refleksji czy bardziej zależy Ci na wzroku czy może niekoniecznie…

salon soczewki

Gdzie kupować akcesoria

Jeśli chodzi o akcesoria typu szmatki czy łańcuszki do okularów nie ma większego problemu – możesz je kupić wszędzie. Ale już akcesoria do pielęgnacji soczewek korekcyjnych znowu polecam Sklep Optyczny. Z dokładnie takich samych powodów jak zakup soczewek. Poza tym idąc do sklepu zawsze można sprawdzić bieżącą promocję i zapytać o radę.