Sklep z okularami przeciwsłonecznymi.

Sklep z okularami przeciwsłonecznymi.

  • po co mi okulary przeciwsłoneczne,
  • co proponuje współczesna optyka,
  • dlaczego sklep z okularami przeciwsłonecznymi a nie bazarek.

Po co mi okulary przeciwsłoneczne.

Gdy tylko świeci słońce problemem jest komfort widzenia w warunkach dużego nasłonecznienia. Za dużo jaskrawego światła wpadającego bezpośrednio do oka powoduje, że bardzo obniża się kontrast widzenia i mrużymy oczy. Po niedługim czasie mięśnie wokół oczu są zmęczone i zaczyna nas boleć głowa. Problem nasila się gdy wykonujemy pracę a zaczyna być kluczowy gdy jest to praca odpowiedzialna. Jeszcze gorzej jest w zimie, słońce jest nisko świeci „prosto w oczy” a na dodatek wokół pełno białego odbijającego światło śniegu. Dodatkowe problemy stwarza wiatr. Zwróćmy uwagę, że przysłowiowe okulary przeciwsłoneczne rozwiązują problem nie tylko ze światłem słonecznym ale z każdym zbyt jaskrawym światłem (np. na scenie w świetle reflektorów czy w czasie jazdy nocą).

Co proponuje współczesna optyka

Jeśli chodzi o estetykę rozwiązań jest nawet za dużo. Nieskończona ilość oprawek z różnych materiałów. Najnowsze trendy mody jak i modele ponadczasowe. Barwienie chemiczne zapewnia szkła we wszystkich kolorach tęczy, gładkie lub gradacyjne, lustrzane lub nie. Ze szkła optycznego lub z niezniszczalnych plastików. Powszechnym jest posiadanie kilku par okularów przeciwsłonecznych na różne okazje. Przykładowo:

  • okulary do aktywności zimowych, bardzo ciemne z osłonami z boku,

  • okulary do sportów wodnych, nietonące i spolaryzowane,

  • okulary na co dzień, wyeksponowana funkcja ozdoby twarzy,

Polaryzacja.

Na pewno zwróciliście uwagę na fakt jak wiele jest wokół nas powierzchni lustrzanie gładkich. Szyby i szklane elewacje budynków. Powierzchnia wody, powierzchnie lakierowane. Wszystkie te powierzchnie odbijają światło obniżając nasz komfort widzenia. W skrajnych przypadkach powodują olśnienie. Okazuje się, że rozwiązaniem jest zastosowanie szkieł polaryzacyjnych. Polaryzacja wygasza odblaski pozwalając widzieć kontrastowe szczegóły i poprawne barwy. Zalety takich soczewek docenią osoby pracujące lub spędzające wolny czas w warunkach silnego nasłonecznienia.

Fotochrom.

Kolejną nowinką techniczną są szkła fotochromatyczne, które potrafią się zaciemniać w zależności od nasilenia światła. Okazuje się, że problem jest powszechny, gdyż w zależności od okoliczności potrzebujemy okularów bardziej lub mniej przyciemnionych. Noszenie kilku par ze sobą i zmienianie ich jest uciążliwe. Natomiast dysponowanie okularami, które same dostosowują się do warunków to spełnienie marzeń. Dodatkowo soczewki takie posiadają filtry UV, które chronią oczy przed bardzo szkodliwą a niewidoczną częścią światła.

Soczewki Drive Wear:

Idealnym rozwiązaniem wydają się być soczewki, które łączą w sobie kilka zalet: są polaryzacyjne (wygaszają wszelkie odblaski), nie przepuszczają promieniowania UV, dopasowują przyciemnienie (również za szybą np w samochodzie). Soczewki są dedykowane dla kierowców. Jednakże połączenie dwóch technologii fotochromowej i polaryzacyjnej sprawia, że są wręcz idealne dla bardzo dużej grupy osób. Zapewniają niespotykany komfort i dokładność widzenia w każdych warunkach pogodowych i w każdym otoczeniu. Jeśli jakość Twojej pracy zależy od dokładności widzenia po prostu musisz je mieć. Jeśli przebywasz w różnych, często zmieniających się warunkach i chcesz wszędzie czuć się komfortowo – warto abyś je kupił. Dodatkowo soczewki te mogą być korekcyjne i to dopełnia szerokie spektrum ich zastosowania.

Dlaczego sklep z okularami przeciwsłonecznymi a nie bazarek.

Wydaje się, że to pytanie jest bez sensu a jednak wiele osób kupuje okulary przeciwsłoneczne na bazarze. Jest tak dlatego, że nie zdają sobie sprawy jak bardzo mogą sobie zaszkodzić i co mogą zyskać odwiedzając sklep z okularami przeciwsłonecznymi. Obecnie okulary przeciwsłoneczne do rozwinięta, prawie kosmiczna technologia. Niesamowicie odporne materiały, spolaryzowane i fotochromatyczne soczewki, filtry UV400 zapewniające 100% ochronę, idealnie zaprojektowane i wykonane oprawki, soczewki lustrzane, gradacyjne i w różnych kolorach. O tym wszystkim opowie Wam kwalifikowany personel takiego sklepu. Oczywiście ma to swoją cenę ale za jakość zawsze się płaci. Kupując na bazarku pozbawiamy się tego. Niezorientowany, sezonowy sprzedawca sprzeda Wam taniutkie, byle jakie okulary z wątpliwym filtrem. Zapłacicie 12zł i po kłopocie – czyżby? Tak naprawdę kłopoty dopiero się zaczną.