Soczewki polaryzacyjne – czy warto mieć?

Soczewki polaryzacyjne to wszechstronne soczewki dla okularów przeciwsłonecznych.

Narciarze, kierowcy, piloci oraz entuzjaści sportów wodnych,wędkarze są bardzo zadowoleni z użytkowania soczewek polaryzacyjnych. Praktycznie soczewki te stanowią doskonałe rozwiązanie dla każdej osoby korzystającej z okularów przeciwsłonecznych. Soczewki polaryzacyjne eliminują oślepiające odblaski światła odbitego od mokrej drogi, powierzchni wody ,śniegu lub szkła czy metalu. Takie odblaski mają zazwyczaj kolor biały i zakłócają widzenie naturalnych kolorów czy kształtów, po prostu rażą. Soczewki polaryzacyjne zmniejszają zmęczenie oczu w zmiennych warunkach oświetleniowych i zwiększają kontrast widzenia. Polecane również dla osób ,których oczy są wrażliwe na światło.

Jak działa zasada polaryzacji?

Światło naturalne to światło niespolaryzowane, które oscyluje we wszystkich kierunkach. Kiedy jednak promień światła pada na gładką powierzchnię, światło zostaje częściowo odbite i rozprasza się. Promienie biegnące poziomo tworzą białe, nieprzyjemne dla oka odblaski, które bardzo zakłócają widzenie. Taki efekt oślepienia z powodu spolaryzowanego światła nie tylko pogarsza komfort widzenia ale również stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa szczególnie podczas kierowania samochodem. Filtr polaryzacyjny wygasza spolaryzowane światło eliminując odblaski powstające na gładkich i błyszczących powierzchniach. Soczewki polaryzacyjne mogą występować w różnych kolorach (w zależności od preferencji), mogą również współpracować z korekcją i powłokami uszlachetniającymi. Z tego powodu zwiększają Państwa bezpieczeństwo poprawiając ogólny komfort widzenia, kontrast i rozróżnialność szczegółów.

Okulary polaryzacyjne – zalety soczewek polaryzacyjnych.

Okulary polaryzacyjne niwelują poziome promienie słoneczne, które oślepiają cię podczas jazdy samochodem, szusowania na stoku czy opalania na plaży. Dodatkowo, obraz widziany przez okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją cechuje duży kontrast i nasycone kolory. Okulary polaryzacyjne blokują szkodliwe dla oczu odblaski, a przez to wpływają na stan zdrowia oczu. Soczewki z filtrem zapobiegają podrażnieniom i zmęczeniu oczu. Kiedy nie oślepia cię ostre światło, nie mrużysz oczu i rzadziej cierpisz na ból głowy po przebywaniu na słońcu. Nosząc okulary z polaryzacją, unikniesz wielu groźnych chorób oczu, takich jak zapalenie spojówek, zapalenie rogówek a nawet zaćmy czy zwyrodnienia plamki żółtej.

Okulary polaryzacyjne – kto powinien korzystać z okularów polaryzacyjnych?

Okulary polaryzacyjne są polecane wszystkim. Jednak szczególną uwagę powinni zwrócić na nie kierowcy, aby wyeliminować odbicia światła w asfalcie i szybie samochodu.
Okulary polaryzacyjne są polecane podczas jazdy na nartach w słoneczny dzień, a także w czasie uprawiania wszelkich aktywności związanych z wodą.
Okulary polaryzacyjne sprawdzą się również u osób, które wolą bierny wypoczynek na słońcu. Podczas opalania się i spędzania czasu w miejscach o dużym nasłonecznieniu warto mieć na nosie właśnie okulary polaryzacyjne.
Jeśli twoje oczy są wrażliwe na światło, a podczas przebywania na słońcu łzawią, pieką i są zaczerwienione, koniecznie zainwestuj w okulary polaryzacyjne. Filtr polaryzacyjny uchroni cię przed przykrymi dolegliwościami, a przy tym będziesz mógł cieszyć się ostrym widzeniem w każdych warunkach.
Okulary polaryzacyjne – kolor soczewki ma znaczenie – szare i zielone soczewki można nosić przez cały rok. To szkła uniwersalne, które sprawdzą się w bardzo intensywnym słońcu oraz w mniej słoneczny dzień. Soczewki brązowe i miedziane to dobry wybór dla kierowców. Taki kolor szkła blokuje oślepiające promienie słoneczne, zapewnia ostrość widzenia, a dodatkowo wzmacnia widoczność czerwonego światła, co doceni każdy kierowca.
Okulary polaryzacyjne zapewniają komfort widzenia, poprawiają ostrość wzroku, wzmacniają kolory i świetnie sprawdzają się w pełnym słońcu. Sprawdzą się u wszystkich – aktywnych sportowców, kierowców i rowerzystów, a także zwykłych ludzi, którzy chcą zadbać o swój wzrok.
Czy takie okulary mogą w czymś przeszkadzać? Tak, mogą pogarszać obraz na ekranach telefonów komórkowych i innych wyświetlaczy (zwłaszcza jak przechylimy głowę).

Co się zmieni jak założę takie soczewki?

– Kolory będą żywsze – niebo bardziej błękitne, a trawa bardziej zielona,
– Widzenie jest bardziej przejrzyste, nie masz w wrażenia jakby wszystko wokół parowało lub było zamglone/zadymione,
– Przestajesz mrużyć oczy, ponieważ oglądany świat jest łagodniejszy i nie razi. Nie napinasz mięśni i nie boli Cię w związku z tym głowa,
– Czujesz się pewniej za kierownicą, bo zamiast oglądać oślepiające światło, skupiasz się na tym co jest na drodze.

Soczewki polaryzacyjne nie wpływają na:

– Poziom przyciemnienia – samo zastosowanie technologii polaryzacji w soczewkach nie powoduje, że są one ciemniejsze, czy jaśniejsze od zwykłych okularów przeciwsłonecznych – każdy model ma swoją klasę przyciemnienia, także można spotkać okulary bez polaryzacji ciemniejsze od zwykłych i odwrotnie,
– Ochronę oczu przed promieniowaniem UV – to zadanie dla filtru UV400,
– Nie wpływają na rodzaj ani kolor opraw, możesz wybrać jakie chcesz.
– Cenę! Są firmy, które nie wymagają dopłaty za spolaryzowane soczewki.