Tanio czyli byle jak i niezdrowo.

Tanio czyli byle jak i niezdrowo.

Gotowe okulary nie zostały przygotowane specjalnie dla Ciebie w związku z tym nie są dla Ciebie odpowiednie gdyż nie spełniają warunków korekcji indywidualnej.

Nasze polskie przyzwyczajenia

Niechętnie chodzimy do specjalisty aby dobrał okulary indywidualnie, odpowiednio do NASZEGO wzroku. Często pożyczamy okulary od członków rodziny aby sprawdzić czy przypadkiem nie będziemy w nich widzieć lepiej. Wolimy kupić tanie okulary (kraków, tarnów czy warszawa – czy nawet małe miejscowości – jest tak samo), choć może czasem i ładne, okulary na targu lub w markecie. Wprawdzie słyszeliśmy, że nie jest to dobry wybór ale puszczamy to mimo uszy bo przecież ”nic się nie stanie”. Otóż stanie się. Nie można kupować okularów w taki sposób, że przymierzamy kolejne pary, które nam się podobają do momentu aż będziemy widzieć dobrze. Nie jesteśmy uniwersalni, mam własny rozstaw źrenic, najczęściej różną moc dla obu oczu i potrzebujemy zauszników o innej długości. Czy do mycia zębów używamy pasty innej niż do zębów?

Gotowe okulary

Traktujmy je jako “koło ratunkowe”. Coś stało się z naszymi własnymi (indywidualnie dobranymi) okularami więc chwilowo używamy “okularów zastępczych” ale róbmy to jak najrzadziej i jak najkrócej.

Nasze oczy będą nam potrzebne długo (przez całe życie) i bardzo (większa cześć komunikacji ze światem odbywa się wzrokowo). Dlatego dbajmy o nie. Okulary ze stojaka na ulicy nie mają odpowiedniego rozstawu soczewek więc mogą powodować bóle głowy i przyczynić się do powstania zeza. Soczewki nie są wykonane z materiałów optycznych, dlatego ich używanie jest obciążeniem a nie pomocą dla oczu. Najczęściej mają jednakową korekcję czyli jedno oko bardziej się męczy. Oprawy są z tanich materiałów, mogą powodować alergie, swędzenie, rany, często się łuszczą a farba wpada od oczu, są nietrwałe, pękają odkształcają się, odbarwiają się, rozpuszczają się od potu i tłuszczu.

Bezpieczeństwo i mądrość

Nie kupujmy tanich okularów w przygodnych miejscach. Niech nas nie skuszą niskie ceny ani pseudo atrakcyjny wygląd. Jakość musi kosztować. Nasz wzrok jest niezastąpiony i bardzo potrzebny dlatego dbajmy o niego dla własnego bezpieczeństwa. Postępujmy mądrze. Chwilowo pewnie wydamy więcej ale w dłuższej perspektywie na pewno bardziej nam się to opłaci. Nie wydamy na kolejne byle jakie oprawy, nie stracimy czasu i pieniędzy u lekarza ani w aptece. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Salon optyczny kraków czy tarnów to miejsce gdzie pomożemy dobrać Państwu odpowiednie oprawki i doradzimy jak je użytkować.