12 problemów, które zrozumieją tylko ludzie w okularach

12 problemów, które zrozumieją tylko ludzie w okularach.

Wada wzroku to straszna niedogodność, którą zrozumieją tylko Ci, których dotknęła. Wyobraź sobie życie, podczas którego zależysz tak naprawdę od kawałka szkła! Oto wielka lista problemów, które zrozumieją tylko ludzie w okularach!
1. Gdzie się podziały moje okulary? Odkładasz je na chwilę i już po chwili zapominasz, gdzie je położyłaś. Koszmar! A pamiętasz jak się śmiałeś z Hilarego? A teraz co – nie śmiej się bratku z cudzego wypadku. Problem trzeba ogarnąć organizacyjnie i odkładając okulary w n owym miejscu nie wolno tego robić bezwiednie a w domu czy pracy wybrać dla okularów stałe miejsce i tam je ZAWSZE odkładać.

2. Deszcz to Twój wróg! Czy trzeba dodawać coś więcej? Kapuza raczej nie pomoże, bardziej czapka z daszkiem a jeszcze lepiej parasol. Najlepiej sprawę załatwią soczewki kontaktowe. Niestety nosi je tylko 2% Polaków.

3. Ciągle trzeba je poprawiać. Czy to rzeczywiście tak wielki problem? Czy nie mogłyby spokojnie siedzieć na miejscu? Idź do najbliższego optyka i poproś o dopasowanie. Zwłaszcza długości i zagięcia zausznika. Ja w swoich biegam i nic się nie dzieje.

4. Zapomnij o karierze pływaczki. Wyobrażasz sobie mistrzynię olimpijską w okularach? A pilota myśliwca? No cóż wada wzroku wyklucza niektóre zawody i aktywności. Wybierz ulubione z dostępnych!

5. Po ściągnięciu okularów Twoja twarz wygląda dziwacznie. Zdarzyło Ci się ściągnąć okulary, np. do grupowego zdjęcia? Nie tylko Twoja twarz wygląda dziwacznie, ale też nie wiesz gdzie jest kamera, do której masz się uśmiechać. Jeśli stale nosisz okulary to nie ściągaj ich do zdjęcia bo Cię ludzie nie poznają. Zadbaj też o twarz, wyśpij się, ogól, opal, posmaruj kremem i najważniejsze: uśmiechnij się.

6. Zaparowane okulary. Gorąca, smakowita czekolada, aromatyczna kawa, której nie możemy się doczekać… by skutecznie zaparowała natychmiast okulary. I znowu ślepniemy! Posmaruj soczewki specjalnym płynem a następnym razem kup z odpowiednią powłoką.

7. Oglądanie filmów 3D. Prawda, że to może być kłopotliwe? Okulary na okulary, jedne i drugie się zsuwają, zachodzą mgiełką… Koszmar! Na szczęście nie oglądamy tych filmów codziennie przez kilka godzin. Nie-okularnicy mają takie same kłopoty z okularkami 3D – na pocieszenie.

8. Nie wierzysz własnym oczom. Bez okularów oczywiście. Bo bez okularów świat wygląda inaczej, a Ty możesz przeżyć niejedno, nierzadko niemiłe rozczarowanie. Przeczytaj jeszcze raz punkt 1.

9. Ludzie, którzy uważają za zabawne ściąganie Ci okularów… dla zabawy. Boki można ze śmiechu zrywać, prawda? Cóż, nawet nie zawsze uda nam się dokładnie wymierzyć policzka prosto w twarz takiego dowcipnisia. Kategorycznie zaprotestuj i obiecaj okcję odwetową przy następnym razie.

10. Bez okularów wyglądasz lepiej. Hm, to miał być komplement czy co? Twoim zdaniem, noszę je dla zabawy? Albo, że taka moda? To daruj sobie te „komplementy”. Jeśli to prawda masz dwa wyjścia: soczewki kontaktowe albo dobierz oprawki tak aby dodawały Ci urody, inteligencji itd.

11. Ludzie, którzy faktycznie noszą je dlatego, że są modne. I co Ty, fashionistko, możesz wiedzieć o okularach?? A co Cię to obchodzi?

12. Ludzie oceniają Cię stereotypowo. Tak, oczywiście, mam okulary zatem muszę być geek’ie, freak’iem, molem książkowym i nudziarzem, który całe dnie spędza na czytaniu, czatowaniu, randkowaniu w necie, ratowaniu wymierających gatunków i graniu w World of Tanks. Wpadnij do mnie, to się przekonamy. Bez względu na to czy masz okulary czy nie część ludzi i tak będzie Cię oceniać stereotypowo. Ich software (mózg) nie pozwala na więcej. Nie zwracaj na nich uwagi – szkoda czasu.

okularnicy