Okulary do jazdy samochodem

Okulary do jazdy samochodem

Prowadzenie samochodu stawia naszym oczom specyficzne wymagania. Aby podejmować szybkie i bezpieczne decyzje musimy widzieć ostro i bez zakłóceń bez względu na zmieniające się warunki. Dlatego kierowcom polecane są soczewki okularowe polaryzacyjne i wyposażone w powłoki antyrefleksowe. Dodatkowo mogą one być fotochromatyczne (aktywują się również wewnątrz samochodu).

Soczewki Polar, anty-refleks i fotochrom

Polaryzacja zdecydowanie poprawia kontrast widzenie poprzez redukcję oślepiających refleksów świetlnych powstających po odbiciu światła od płaskich błyszczących powierzchni (szyby, karoseria, mokra nawierzchnia itp.). Również powłoki antyrefleksowe poprawiają komfort widzenia gdyż zapobiegają odbijaniu się światła o samych soczewek (efekt lustra na wewnętrznej powierzchni okularów) jak i ułatwiają czyszczenie. Ważną rzeczą jest też kształt oprawek, np. szeroki zausznik nie wpuszcza światła bokiem a czapka z daszkiem (używana nawet w samochodzie) nie wpuszcza światła z góry. Dbajmy o to aby nasze oczy były w cieniu stosując osłony przeciwsłoneczne obecne w każdym samochodzie. Dodatkowo bardzo ważnym czynnikiem w jasne słoneczne dni jest automatyczne dostosowanie okularów do poziomu oświetlenia. Pozwala to widzieć komfortowa o każdych warunkach.

Dla kogo polecane?

Szkła okularowe Polar przeznaczone są dla osób, które przy silnym nasłonecznieniu chcą zachować maksymalny komfort widzenia. Sprawdzą się podczas prowadzenia pojazdu, ale zapewnią również komfort widzenia poza nim. Okulary ze szkłami polaryzacyjnymi warto używać niezależnie od pory roku.

Co je wyróżnia?

 • Wysoka jakość soczewki Polar redukuje wszelkie odbicia światła od powierzchni płaskich (np. od karoserii samochodu, śniegu, mokrej jezdni).

 • Dostępność kolorów: jasnoszary o zabarwieniu do 25% oraz szarym, zielono-szarym i brązowym o zabarwieniu do 65%.

Kolor jasnoszary to rozwiązanie ideale na polskie warunki pogodowe. Obraz postrzegany przez soczewkę nie jest ani za ciemny, ani za jasny, dzięki czemu można korzystać z właściwości polaryzacyjnych praktycznie przez cały rok, również przy zachmurzonym niebie.

Soczewki Drive Wear

Na szczególną uwagę zasługują soczewki Drive Wear ponieważ łączą dwie technologie – polaryzacyjną i fotochromową. To powoduje, że są niezwykle uniwersalne. Nadają się nie tylko do samochodu ale również do pracy czy wszelkich aktywności na wolnym powietrzu. Będą wspaniale chronić oczy na słońcu, na śniegu, nad wodą czy w miejscach gdzie jest dużo szklanych odbijających powierzchni.

Dla kogo polecane?

Soczewki DriveWear przeznaczone są dla kierowców, którym nie wystarczają tradycyjne soczewki polaryzacyjne. Wstępne zaciemnienia soczewek wynosi ok 40%, dlatego nie mogą być stosowane do prowadzenia pojazdów w nocy.

Co je wyróżnia?

 • To wyjątkowe połączenie dwóch najnowszych technologii: fotochromowej Transitions Optical oraz polaryzacyjnej Younger Optics.

 • Jedna para okularów ze szkłami DriweWear sprawdzi się nie tylko w warunkach oddziaływania promieniowania UV, lecz również zapewni doskonałą ochronę przed odblaskami.

Transitions XTRActive
Jedyne na rynku soczewki fotochromowe, które aktywują się (zaciemniają) za szybą samochodu. W słoneczny dzień stają się soczewkami przeciwsłonecznymi, w pochmurny są bezbarwne.

Zachowują delikatne, wygodne w użytkowaniu zabarwienie w pomieszczeniach, natomiast wewnątrz samochodu aktywują się do poziomu przyciemnienia umożliwiającego bardzo komfortową jazdę. 

Dla kogo polecane?

Soczewki te są znakomitym wyborem dla osób, które spędzają sporo czasu w rażącym świetle słonecznym. Zadowoleni z nich będą kierowcy, ale ich zalety docenią również użytkownicy okularów, którzy obowiązki służbowe lub ulubione rozrywki w znacznym stopniu wykonują na świeżym powietrzu.

Co je wyróżnia?

  • Jako jedyne soczewki o zmiennym zabarwieniu (fotochromowe) aktywują się za szybą pojazdu.
  • Ciemne jak najlepsze okulary przeciwsłoneczne, ale ich wstępne zabarwienie przy sztucznym świetle również umożliwia komfortowe widzenie.
  • Umiarkowane zabarwienie w samochodzie do 50%.

 

 

 • Źródło artykułu: http://www.szajna.pl/