Po 40 roku życia

Po czterdziestce.

W pewnym momencie życie wiele osób odczuwa wyraźne pogorszenie widzenia. Litery stają się zamazane a codzienne czynności wymagają wytężenia wzroku. Objawy ustępują gdy oddalimy czytany tekst jednakże po pewnym czasie zaczyna brakować długości rąk. Wada ta zwie się presbiopią (starczowzroczność). Wada ta często występuje o osób po czterdziestym roku życia a jest związana z utratą elastyczności soczewki oka i trudnościami w akomodacji do bliży. Można temu zaradzić stosując wyspecjalizowane soczewki.

Soczewki dwuogniskowe    Soczewki progresywne  
 

Soczewki dwuogniskowe.

Są to zwykłe soczewki okularowe jednakże posiadające w dolnej części pole do czytania. Zapewniają widzenia zarówna na większe odległości jak i wygodne czytanie. Pole do czytania może występować w różnych kształtach i rozmiarach a soczewki mogą być wykonane z wielu materiałów.

 

Soczewki progresywne.

To bardzo nowoczesne rozwiązanie gdzie moc optyczna zmienia się płynnie – najmniejsza jest na górze a największa na dole. Pozwala to na komfortowe widzenie zarówno bliży (czytanie) jak i dali (kino). Na pierwszy rzut oka soczewki wyglądają jak zwykłe a ich uniwersalność ujawnia się po założeniu. Dostępne są w wielu wariantach materiałowych i konstrukcyjnych. Uwolnią nas od posiadania kilku par okularów i szukania ich i zmieniania w zależności od tech co robimy.

Pamiętaj, że soczewki progresywne to niezwykle precyzyjny produkt wysokiej jakości. Dopasowany do anatomii oka i uwzględniający prawo czy leworęczność. Dlatego zawsze pytaj o certyfikat autentyczności zakupowanych soczewek.