ochrona

Profesjonalna ochrona wzroku przed słońcem

Ochrona przed słońcem.

Powszechnym problemem jest komfort widzenia w warunkach dużego nasłonecznienia. Za dużo jaskrawego światła wpadającego bezpośrednio do oka powoduje, że bardzo obniża się kontrast widzenia i mrużymy oczy. Po niedługim czasie mięśnie wokół oczu są zmęczone i zaczyna nas boleć głowa. Problem nasila się gdy wykonujemy pracę a zaczyna być kluczowy gdy jest to praca odpowiedzialna. Z pomocą przychodzi profesjonalna ochrona wzroku przed słońcem.

Współczesna optyka

Na szczęście z pomocą przychodzi nam współczesna optyka. Jeśli chodzi o estetykę rozwiązań jest nawet za dużo. Nieskończona ilość oprawek z różnych materiałów. Najnowsze trendy mody jak i modele ponadczasowe. Barwienie chemiczne zapewnia szkła we wszystkich kolorach tęczy, gładkie lub gradacyjne, lustrzane lub nie. Ze szkła optycznego lub z niezniszczalnych plastików. Powszechnym jest posiadanie kilku par okularów przeciwsłonecznych na różne okazje. Przykładowo:

  • okulary do aktywności zimowych, bardzo ciemne z osłonami z boku,

  • okulary do sportów wodnych, nietonące i spolaryzowane,

  • okulary na co dzień, wyeksponowana funkcja ozdoby twarzy,

  • okulary na specjalne okazje – tu liczy się design.

Polaryzacja.

Na pewno zwróciliście uwagę na fakt jak wiele jest wokół nas powierzchni lustrzanie gładkich. Szyby i elewacje budynków. Powierzchnia wody, powierzchnie lakierowane. Wszystkie te powierzchnie odbijają światło obniżając nasz komfort widzenia. W skrajnych przypadkach powodują olśnienie. Okazuje się, że rozwiązaniem jest zastosowanie szkieł polaryzacyjnych. Polaryzacja wygasza odblaski pozwalając widzieć kontrastowe szczegóły i poprawne barwy. Zalety takich soczewek docenią osoby pracujące lub spędzające wolny czas w warunkach silnego nasłonecznienia.

Fotochrom.

Kolejną nowinką techniczną są szkła fotochromatyczne, które potrafią się zaciemniać w zależności od nasilenia światła. Okazuje się, że problem jest powszechny, gdyż w zależności od okoliczności potrzebujemy okularów bardziej lub mniej przyciemnionych. Noszenie kilku par ze sobą i zmienianie ich jest uciążliwe. Natomiast dysponowanie okularami, które same dostosowują się do warunków to spełnienie marzeń. Dodatkowo soczewki takie posiadają filtry UV, które chronią oczy przed bardzo szkodliwą a niewidoczną częścią światła.

Dobór okularów przeciwsłonecznych

Soczewki Drive Wear:

Idealnym rozwiązaniem wydają się być soczewki, które łączą w sobie kilka zalet: są polaryzacyjne (wygaszają wszelkie odblaski), nie przepuszczają promieniowania UV, dopasowują przyciemnienie (również za szybą np w samochodzie). Soczewki są dedykowane dla kierowców. Jednakże połączenie dwóch technologii fotochromowej i polaryzacyjnej sprawia, że są wręcz idealne dla bardzo dużej grupy osób. Zapewniają niespotykany komfort i dokładność widzenia w każdych warunkach pogodowych i w każdym otoczeniu. Jeśli jakość Twojej pracy zależy od dokładności widzenia po prostu musisz je mieć. Jeśli przebywasz w różnych, często zmieniających się warunkach i chcesz wszędzie czuć się komfortowo – warto abyś je kupił. Dodatkowo soczewki te mogą być korekcyjne i to dopełnia szerokie spektrum ich zastosowania.