moda 2017

Trendy mody okularowej 2017

Trendy mody okularowej 2017 czyli w co ubrać swój nos.

W bieżącym roku okulary staną się niezbędnym elementem ubioru. Bez względu na pogodę nie wychodzimy bez nich. Nawet osoby z dobrym wzrokiem mają tu pole do popisu. Najpopularniejsze będą znane od dawna modele nerd i kocie oczu. Dlatego warto zwrócić uwagę na nowe trendy w postaci cienkich drucianych ramek (często tytanowych – antyalergicznych), czy też oprawek wykonanych z naturalnych tworzyw, takich jak drewno. Jeśli chodzi o kolorystykę, tutaj będzie dominowała prostota, czyli czerń, brązy (w wersji szylkret), subtelna czerwień i zieleń.

Często projektanci mody traktują okulary jako elegancki dodatek w stylu retro czy też element podkreślający osobowość. Widać to zarówno na targach jak i w sondażach. Zarówno eksperci w dziedzinie mody, jak i główni projektanci przyznają, że okulary będą odgrywać coraz większą rolę. Torebki, biżuteria, paski czy buty, ale przede wszystkim to właśnie okulary, nie są już tylko dodatkiem do stylizacji, ale często ich centralnym punktem. Design okularów zyskuje na znaczeniu.

Modne okulary 2017. Kocie oczy? Nerdy? Może Panto?

Charakterystyczne dla roku 2017 jest pojawienie się na rynku ogromnej liczby różnorodnych form oprawek. Głównym trendem będzie przede wszystkim oversized (za duże), modele typu retro, takie jak kocie oczy, okulary panto czy też futurystyczny design oraz wyróżniająca się podwójnym mostkiem oprawka o nazwie double frame. W ciągu ostatnich lat coraz częściej wybierane są filigranowe oprawki wykonane z metalu. Znane od dawna kształty takie jak kwadrat czy też panto zajęły w ankiecie miejsca w pierwszej dziesiątce, co świadczy o tym, że nadal będą one popularne. Popularne będą także okulary z okrągłymi szkłami oraz te minimalistyczne, bez ozdób, a także te typu nerd oraz powracające do mody kocie oczy.

Modne kolory 2017. Czarny rządzi!

Jeśli chodzi o to, jakie kolory okularów będą modne w 2017 roku, zdecydowany numer jeden to czerń. 38% ankietowanych wymienia „All Black” jako kolor sezonu. Na drugim miejscu plasuje się mieszanka kolorów, a tuż za nią okulary w odcieniach ziemistych. Coraz większą popularnością cieszą się także czerwone i zielone oprawki.

modne 2017

Innowacją będą natomiast tworzywa, z których wykonane są oprawki. Zdaniem ekspertów z dziedziny mody szczególnie popularne będzie drewno. Aż 36% z nich przyznaje, że w roku 2017 wróci ono do łask.

Na topie będzie także mieszanka różnych tworzyw. 26% posiadaczy okularów zdecydowało się na okulary, których przednia część oprawki wykonana jest z tworzywa sztucznego, a reszta z delikatnego metalu. Zaraz za nimi plasują się ramki w całości wykonane z metalu.